O táboře

Jsme I. turnus letního tábor Sokola Lomnice nad Popelkou, tábora s více než čtyřicetiletou tradicí. Každý rok vyjíždíme na 14ti denní pobyt do samého srdce chráněné krajinné oblasti Český ráj. Tábor je určen pro děti školního věku. Program je přizpůsoben pro děti na 1. a 2. stupni základní školy. Hrubá věková hranice je tak 7 – 15 let.

Celý pobyt probíhá etapová hra, kdy děti rozdělení do družstev mezi sebou zápolí při řešení různých úkolů, hříček a hlavolamů. Z mnoha činností lze dále vypíchnout celodenní výlety, bojové hry a sportovní klání jako je přehazovaná nebo hra ringo . V těsné blízkosti tábora se nachází oblast Čertoryje a Věžický rybník. V širším okolí se pak nachází zámek Hrubá Skála, hrad Trosky, hrad Kost a zámek Valdštejn. Hlavním vedoucím tábora je Ondřej Sucharda. Tábora se účastní instruktoři a praktikanti a samozřejmě nesmíme zapomenout na zdravotníka a paní kuchařky.

Hlavní náplní tábora je celotáborová hra vždy s určitým tématem. Všechny hry pak spolu souvisí, nebo doplňují hlavní téma. Děti jsou rozděleny do věkově a pokud možno i výkonnostně vyrovnaných družstev zhruba po deseti. Za každou soutěž získávají body, které se započítávají do celotáborové hry. Družstvo, které nakonec vyhraje, získává vytoužený titul. Hry jsou jak běhací, mapové, tak i umělecké, logické, poznávací, občas i trochu bojové, noční i denní, na suchu i u vody.

Nezbytným vybavením človíčka na tento tábor jsou věci, jejichž seznam je zasílán společně s přihláškou. Během tábora probíhá sbírání bobříků. Podrobnosti o této činnosti zde budou zanedlouho zveřejněny.

 

 

Go to Top